Historie klubu - 60.- 70.léta

 

Účast v divizi si hlinečtí hokejisté vybojovali opět v roce 1960 - 61, ale o rok později hrají opět I.A třídu až do roku 1965. Všestranná péče o hokejové mládí se projevila v roce 1961, kdy družstvo dorostenců zvítězilo v okresním přeboru a postoupilo do kraje. Zásluhu na rostoucí úrovni dorosteneckého a žákovského družstva měli kromě výboru oddílu i hráči prvního mužstva Luboš,Karel a Jirka Němcovi, bratři Jirmáskovi, bratři Taláckovi, František a Olda Půlpánovi, bratři Záviškovi, František Trunec st. Karel Trunec a František Trunec mladší. S nimi se stali příkladem sportovního zápolení i další hráči, kteří dokázali své zkušenosti ochotně předávat dalším nástupcům.

img
1955-1956
zleva: Sadílek E., Holfeuer K., Bureš J., Jílek F., Akrman S., Stejskal F., Půlpán F., Němec K., Kratzl J., Záviška K., Červinka V., Kyslinger J., Sadílek B.

 

Zárukou dobré činnosti byl i iniciativní výbor oddílu, který svou prací dokázal překonat nejednu organizační překážku tohoto náročného zimního sportu. Obdivuhodné je každoroční zřizování a udržování kluziště, které vyžádalo až 3000 brigádnických hodin. Pozornosti zaslouží i iniciativa, kterou oddíl projevil v roce 1964 při zahajovacích pracích na vybudování nového samostatného kluziště.

Ve výboru tehdy pracovali Milda Mudroch zvolený již podesáté , jednatel Dušan Entner, místopředseda Antonín Knotek hospodář K. Volf, vedoucí a trenér prvního mužstva Jiří Chlada. Dorost tehdy vedl Jiří Kubíček,trénoval Fr. Trunec, žáky Fr. Odstrčil. Členy výboru byli dále B.Sotona,Fr. Zárybnický, J. Obolecký,J. Krejza, Fr. Stejskal.

img
1960
horní řada zleva: Žoudlík (trenér), Zavřel, Kyslinger, Němec K., Němec J., Záviška K., Moučka, Půlpán
dolní zleva: Havel, Záviška J., Šulc J., Petlák, Mudroch

 

V sedmdesátých letech hlinecký hokej opět zazářil na novém samostatném hřišti a v sezóně 1970 - 71 vyhrál krajský přebor I. Třídy pod vedením trenéra Jiřího Chlady. Sestavu tvořili hráči: Dvořák M., Trunec F.,Žejdlík, Poula St.,Dalecký Ant., Holfeuer A, Vodička Zdeněk, Záviška J.,Bříza J.,Šally Zd.,Trunec K.,Škroch K.,Ondráček St., Mudroch Zd, Titlbach B., Moučka Jar., vedoucím družstva byl F. Musil. V těchto letech již měl oddíl mladší žáky a starší žáky dorost.

img
1970 - 1971
horní řada zleva: Dvořák M., Trunec F., Žejdlík J., Popelka S., Dalecký
zleva střed: vedoucí družstva - Musil F., Holfeuer A., Vodička Z., Záviška J., Bříza J., Šally Z., Trunec K.
sedící zleva: Škroch K., Ondráček S., předseda oddílu - Mudroch M., Mudroch Z., trenér Chlada J., Titlbach B., Moučka J.

 

Od roku 1970 se stala hlavním sponzorem klubu jedna z nejvýznamnějších firem regionu a republiky podnik ELEKTRO-PRAGA Hlinsko, který vždy významně podporoval místní rozvoj tohoto sportovního odvětví. V těchto letech hlinecký hokej neměl mnoho přemožitelů což vyvrcholilo v sezóně 1974 - 75 , kdy vyhrálo divizní soutěž a hrálo kvalifikaci o druhou národní ligu. Sestavu tohoto úspěšného týmu tvořili:Ant. Dalecký, J. Štěpánek, J. Sodomka, Vl. Švadlenka, St. Popelka, J. Mareš, J. Bříza, J. Málek, F. Slavík, M. Hajník, Fr. Trunec, O. Chára, K. Bláha, J. Hrnčíř, J. Ptáček, M. Poner, Zd. Joudal. Trenérem mužstva byl nyní již známý trenér Karel Franěk, který v Hlinsku začínal se svou kariérou. Stal se trenérem jehož rukama prošly týmy extraligových celků Pardubic, Košic, Jindřichova Hradce, trénoval také ve Švýcarsku.

 

img
1975 - Divize a kvalifikace o II. NHL
trenér: K.Franěk
zleva horní: A.Dalecký, J.Štěpánek, J.Sodomka, Vl.Švadlenka, St.Popelka, J.Mareš, J.Bříza
dole: J.Málek, Slavík F., M.Hajník, Fr.Trunec, Chára O., Bláha, Hrnčíř, J.Ptáček, Zd.Joudal

 

V kvalifikaci Hlinsko neuspělo, protože národní soutěže se musely hrát na umělých ledových plochách a tak naši hokejisté hráli domácí utkání při nepříznivém počasí na zimním stadionu v Pardubicích a snili alespoň o vlastní umělé ledové ploše.

Právě se děje

A-TÝM Horses - Třetí místo v Pardubickém kraji a 5 celkově z obou krajů je úspěch, tak hodnotí vedení klubu sezónu 2023/24.

20. 04. 2024

Jak sezónu hodnotí předseda klubu a sportovní manažer hlineckého A-týmu a předseda klubu Radek Chlada ? Z s odstupem času po vyřazení ve čtvrtfinále mohu říct, že jsem spokojen. Naše mužstvo se výkonnostně posunulo kupředu, tým jsme doplnili o gólmana a obránce, i místní mladé hráče, vyhnuly se nám zásadní zranění .Myslím si , že kluci udělali velký pokrok jak ve samotných výsledcích, tak

Puky pomáhají - dnes jsme převzali odměnu z Kauflandu.

18. 04. 2024

V celostátní akci Kauflandu - Puky pomáhají příznivci hokeje podpořili HC Hlinsko tak,že je vyzdvihli na stupně vítězů.3 místo je super na to, že nákupy v Kauflandu jsou pro hlinečáky a příznivce dost daleko - o to víc si toho vážíme. Kauflandu a všem kdo vhodili puky pro nás děkujeme za podporu. Pro naši mládež bude v hodnotě 25 000,-  zajištěn nákup zdravé výživy pro spotovce. Šek za přítomnosti vedení klu

LETNÍ KEMP HORSES NA LEDĚ SRPEN - 26.8.-1.9. 2024

02. 04. 2024

Pro ročníky: 2008/2009/2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/ 2017/2018 Na základě zájmu většiny rodičů o celodenní kemp s vyzvednutím dětí v odpoledních hodinách jsme připravili kompletní nabídku více méně jako příměstský tábor. Veškerý program je organizován pod celodenním dohledem trenérů a po odpovídajících věkových skupinách. Kemp je organizován bez přespání. Pro všechny

Hlinsko připravuje výstavbu nové klubovny na zimním stadionu, dojde také k opravě opláštění

24. 03. 2024

Zimní stadion v Olšinkách čeká v letošním roce rozsáhlejší oprava vnějšího opláštění, kdy dojde ke kompletní výměně boční stěny od parku, v plánu je také oprava netěsností střechy. Zároveň město Hlinsko aktivně připravuje výstavbu nového zázemí pro hlinecké hokejisty a veřejnost, vzniknout by mělo u hlavního vstupu uvnitř sportoviště.  „Opravu budovy zimního stadion

Sezónu ukončili i junioři -2.místo za HC Poděbrady.

23. 03. 2024

H l i n s k o -  sezónu 2023/24 ukončila tento týden také hlinecká juniorka pod vedením trenérů R.Břízy a M. Brebery. V sobotním utkání zvítězila 5:1 s Kutnou Horou. V tabulce skupiny 22 regionální ligy obsadila 2.místo za HC Poděbrady. Na třetím místě se umístila Lokomotiva Č.Třebová a na čtvrtém Sršni Kutná Hora.  V posledním utkání sezony měli domácí raketový vstup do utká

V posledním utkání sezony výhra na Slovanu M. Třebová

20. 03. 2024

M o r a v s k á T ř e b o v á - v posledním utkání sezony zajížděli dorostenci Horses do M. Třebové, kde zvítězili 1:3. Družina hráčů  pod vedením  trenérů L. Kunze a T.Tichého neztratila ani bod a v tabulce obsadila 1.místo. # Tým Z V VP PP P Skóre B 1 HC Hlinsko 8 8 0 0 0 42:23:00 24 2 HC Spartak Choceň 7 5 0 0 2 37:17:00 15 3 Slovan Morav.Třebová 7 2 1 0 4 26:25:00 8 4 SK Sršni Kutná Hor