Výhra Horses v Lanškrouně rozhodla o vítězi Poháru Vl. Martince

5.3.2023

L a n š k r o u n -  výhra Horses se nerodila lehce, domácí byli dvě třetiny lepším týmem. Závěr utkání však patřil hostům kteří otočili nepříznivý stav čtyřmi brankami v poslední desetiminutovce a rozhodli o tom, že se již v předposledním utkání sezóny stávají vítězem soutěže o Pohár Vladimíra Martince.

Domácí tým nastoupil do utkání velice aktivně a již v první minutě si vynutil faul na straně hosté. V přesilové hře měl T.Vlk plné ruce práce s třemi nebezpečnými střelami. Až v deváté minutě se Horses podařilo na chvíli usadit v pásmu domácích a pomohlo tomu i vyloučení na straně domácích po faulu na M. Zdražila.  Tvrdou střelu M.Nepokoje, která směřovala pod horní tyč však K. Nimmerichter ukryl do lapačky a stejně tak i další pokus M. Machače. Ve 13 minutě měl šanci T.Prachař, to však bylo vše do domácí hostům dovolili.

Stejně i ve druhé třetině aktivnější byli domácí. Hlineckým se nedařila rozehrávka a ani rychlý přechod do pásma domácích a akce končily ve středním pásmu, Ve 26 minutě pykal na trestné lavici M. Kišš, hlinečtí oslabení ubránii, ale ne již pokračující závar před svojí brankou a nepokrytý Šlezinger tak dostal příležitost skórovat do prázdné části branky 1:0. Hosté nevyužili přesilovou hru ve 27 minutě. Domácí využili šanci  ve 36 minutě a Pirkl zvýšil na 2:0 pro Orly. Již v posledních čtyřech minutách Horses zmobilizovali síly a zatlačili domácí do bránění v jejich pásmu Nimmerichter měl problémy se střelou P.Finka, ale tlak zastavilo další oslabení.

Do závěrečné třetiny a po důrazném rozebrání hry o přestávce trenér P.Rohlík nastavil organizaci hry způsobem, který přinesl svoje ovoce a nakonec i góly do sítě domácích. Ve 42 minutě průnik O.Karáska ještě branku nepřinesl, ale aktivní hra celého týmu změnila obraz hry z předchozích dvou třetin. Ve 46 minutě bomubu M.Nepokoje zastavila tyčka, ale v 50 minutě po střele M. Machače snížil stav na 2:1 P. Kubal.  Založení akce,která přinesla vyrovnávací brnaku zařídil M. Kišš po průniku po pravém kříle a přenesení hry přes P. Kubala na O.Karáska, který blafákem překonal Nimmerichtera 2:2. O dvě minuty později z průniku P. Kubala  zařídil obrat střelou bez přípravy M. Kišš 2:3. V 58 minutě potvrdil vítězství Horses průnikem přes celé hřiště M. Nepokoj, v pásmu předal kotouč P.Štěpánkovi a jeho střelu při průjezdu brankovištěm tečoval počtvrté za záda Nimmerichtera 2:4 a stanovit tak konečný stav utkání.

Slovo trenéra po utkání:

P.Rohlík :  " První dvě třetiny jsme se velice těžko prosazovali proti dobře bruslícímu soupeři. Prakticky jsme si nevypracovali žádné šance. Soupeř se dostával často do přečíslení a zaslouženě vedl 2-0 po 2.třetině. O přestávce jsme si museli určité věci připomenout. Zcela jsme změnili systém v obranné fázi. Více zavřeli střední pásmo a čekali na brejky. Z toho jsme vygenerovali 4 branky a utkání otočili v náš prospěch.”

Právě se děje

Hlinsko připravuje výstavbu nové klubovny na zimním stadionu, dojde také k opravě opláštění

24. 03. 2024

Zimní stadion v Olšinkách čeká v letošním roce rozsáhlejší oprava vnějšího opláštění, kdy dojde ke kompletní výměně boční stěny od parku, v plánu je také oprava netěsností střechy. Zároveň město Hlinsko aktivně připravuje výstavbu nového zázemí pro hlinecké hokejisty a veřejnost, vzniknout by mělo u hlavního vstupu uvnitř sportoviště.  „Opravu budovy zimního stadion

Sezónu ukončili i junioři -2.místo za HC Poděbrady.

23. 03. 2024

H l i n s k o -  sezónu 2023/24 ukončila tento týden také hlinecká juniorka pod vedením trenérů R.Břízy a M. Brebery. V sobotním utkání zvítězila 5:1 s Kutnou Horou. V tabulce skupiny 22 regionální ligy obsadila 2.místo za HC Poděbrady. Na třetím místě se umístila Lokomotiva Č.Třebová a na čtvrtém Sršni Kutná Hora.  V posledním utkání sezony měli domácí raketový vstup do utká

V posledním utkání sezony výhra na Slovanu M. Třebová

20. 03. 2024

M o r a v s k á T ř e b o v á - v posledním utkání sezony zajížděli dorostenci Horses do M. Třebové, kde zvítězili 1:3. Družina hráčů  pod vedením  trenérů L. Kunze a T.Tichého neztratila ani bod a v tabulce obsadila 1.místo. # Tým Z V VP PP P Skóre B 1 HC Hlinsko 8 8 0 0 0 42:23:00 24 2 HC Spartak Choceň 7 5 0 0 2 37:17:00 15 3 Slovan Morav.Třebová 7 2 1 0 4 26:25:00 8 4 SK Sršni Kutná Hor

Starší žáci po roce opět první

16. 03. 2024

Přímý souboj o první místo v tabulce pro hlinecké koníky vyšel vítezně.

Další první místo - tentokrát Dorost

Bez jediné prohry ovládají dorostenci svoji skupinu a před posledním utkáním v Moravské Třebové maji zajištěno prvni místo.

Vyrovnané utkání s Kutnou Horou dorostenci dotáhli do vítězného konce.

11. 03. 2024

Dorostenci si udržují první místo ve skupině 29 a potvrdili to také v sobotním utkání se Sršni.

Matyas Myška nastřílel v Chocni sedm branek

10. 03. 2024

Mladší žáci sehrali za vikend dvě utkání a obě vítězně. Na Hlineckém ledě si poradili s Lanškrounem a dnes rozstříleli Choceň.

A tým zakončil sezónu v utkání s fanoušky.

09. 03. 2024

V pátek vyjeli na  svůj poslední " trénink"  v této sezoně hráčl A týmu a společně si užili led v přátelském utkání s fanoušky.

Výhra nad Českou Třebovou

07. 03. 2024

Starší žáci - další body do tabulky si připsali mladí Koníci po výhře s Lokomotivou.

Výhra v Kutné Hoře

03. 03. 2024

Do utkání vstoupili hlinečtí aktivně a po dvě třetiny udávali tempo utkání.Vstup do třetí části hry vyšel lépe domácím,kteří snížili na rozdíl jediné branky.Hosté poté přidali a dovedli utkání do vítězného konce. Příští utkání sehraje hlinecká juniorka na domácím stadionu s celkem Poděbrad.