Gól v power- play rozhodl o výhře Litomyšle

28.9.2022

H l i n s k o  -  v druhém kole krajské ligy nás na domácím ledě čekal ambiciózní celek Litomyšle, který oproti minulé sezóně ještě na několika postech posílil. V prvních deseti minutách se hrál opatrný hokej z obou stran. Více ze hry měli domácí a připravili si i brankové příležitosti, v 7 minutě M. Havel,  v 10 minutě i O. Karásek a ve 12. M. Kišš.  Do vedení se však ve 14. minutě dostal soupeř, když se po střele mimo branku T.Vlka  odrazil kotouč ke  Stoklasovi, který z úhlu puk pod horní tyč 0:1. Hlinečtí zvýšili tlak, ale ani kombinace v 16 minutě, kterou mohl zakončil P. Beneš nepřinesla vyrovnání.

V druhé části byli aktivnější hosté a hned v úvodních dvou minutách T.Vlk čelil dvěma nebezpečným situacím a střelám. 24 minuta přinesla vekou šanci na vyrovnání P. Beneš nabil T.Břízovi, lale Horáček byl připraven. Chybela nám přesnější muška. První vyloučení v utkání přišlo až ve 30. minutě na straně domácích. Oslabení zvládli velice dobře a soupeř se nedostal do vyložené brankové situace. Ve 33. minutě T.Cejpek aktivně napadal v pásmu hostí, čehož vznikl závar před Horáčkovou brankou, kde se po střele P.Finka nejlépe zorientoval T.Bříza a vyrovnal na stav 1:1. Ve 35 minutě mohli jít domácí do vedení, ale velice slibnou akci R.Chvojky s O. Karáskem zmařil opět Horáček a rovněž tak akce zakončená střelou M. Machače o dvě minuty později. V produktivitě nás vyškolil A.Pulpán, který nabral rychlost ve středním pásmu a prokličkoval se až před brankou domácích a zakončil přesnou střelou k levé tyči 1:2.

Také první dvě minuty třetí třetiny Litomyšl zahrozila dvěma střelami na branku. Ve 44 minutě spálil šanci M. Havel, když pálil z vrcholu pravého kruhu, ale jeho střela míříla jen do prostřed branky. Následoval tlak útočné řady T.Hudce, ze které pramenily další šance na vyrovnání. Ve 47 minutě si slabší chvilku vybral Horáček, když střela M.Machače ze středního pásma prošla pod jeho betony 2:2. Bohužel ani ne za minutu hosté opět vedli a opět po odraženém kotouči od mantinelu se v dorážce prosadil Škvor 2:3.  Hlinečtí bojovali o vyrovnání a dostali hosty pod tlak a vyrovnávací branka visela ve vzduchu a dvě minuty před koncem měli domácí příležitost v první přesilové hře. Následovalo ostřelování branky Horáčka, ale čas nekompromisně ubýval. Domácí zkusili závěrečnou power-play, ale po buly 30 vteřin před koncem vybojoval kotouč Bažant jehož vyhozený puk se dokutálel do opuštěné branky domácích a rozhodl o konečném výsledku  2:4.

Foto z utkání ve Fotogalerii.

Právě se děje

Pět branek do sítě Náchoda ve druhé třetině rozhodlo.

27. 11. 2022

H l i n s k o -  zlepšený výkon ve druhé třetině znamenal třetí výhru v řadě. Střeleckou formu  vyjádřil brankově Martin Nepokoj a zaznamenal první hattrick za Horses. Již po 24 vteřinách hry byl v brejku na náchodskou branku podražen O. Karásek a Horses měli výhodu přesilové hry. Hosté ji dokázali ubránit, nicméně se prakticky nemohli dostat více než 4 minuty ze svého obranného pásma. A nevyužili  přesilovou hru v 5

Soupeř z Poličky zlobil v závěrečné třetině.

23. 11. 2022

H l i n s k o -  i ve druhém zápase druhé části hlinečtí zvítězili, tentokrát na domácím ledě přivítali bojovného soupeře z Poličky. Po dvou třetinách to vypadalo na zcela jasnou záležitost domácích, ale soupeř tradičně bojoval až do konce utkání. Do zápasu vstoupili Horses z velkým zápalem, nenechali soupeře vydechnout a ze soustředěného náporu vznikaly šance. Již ve 3 minutě mohl skórovat M. Zdražil po

Akce TÝDEN HOKEJE měla v Hlinsku úspěch.

21. 11. 2022

H l i n s k o  – další a opět úspěšná akce TÝDEN HOKEJE „ Pojď hrát hokej“ se konala na hlineckém zimáku v Olšinách v pondělí 21.listopadu 2022. V rámci celorepublikové akce a mediální kampaně „Týden hokeje“ v těsné spolupráci s Českým hokejem Praha přitáhla tato akce na ledovou plochu zimního stadionu v Hlinsku 31 dětí. Je zřejmé, že tato akce má

Vysoká výhra v Opočně odstartovala brankou již 17 vteřině.

20. 11. 2022

O p o č n o -  po týdenní pauze odstartovala druhá část soutěže s týmy z Královéhradeckého kraje. Horses načepovali desítku Opočnu a postupně se utkají s týmy Náchoda, Trutnova, Třebochovic a z pardubické skupiny s Chocní, Poličkou a Lanškrounem. Utkání začalo plně v režii hostí, již 17 vteřin po prvním vhazování, které vyhrál v premiérovém utkání centr první útočné

Do A týmu přichází posila na pozici centra.

07. 11. 2022

Ve středu 16.11. se na prvním tréninku s Horses objeví nová posila, zkušený útočník Tomáš Prachař, který několik posledních sezón stravil v České Třebové. Jedná se o produktivního centra, odchovance Žďárského hokeje, který nasbíral zkušenosti nejen v první lize, ale také v řadě druholigových klubů ( Prostějov, Hradeck Králové, Kolín, Chrudim). V minulé sezóně byl souč&aacut

Všechny body pro domácí.

06. 11. 2022

H l i n s k o -  hlinečtí potvrdili roli favorita utkání, ale jako vždy se soupeřem z Poličky to nešlo úplně jednoduše. Dvě vyloučení na začátku první třetiny zastavilo očekávaný nástup domácích. Vedení se ujali v 11. minutě po akci, kterou založil T. Hudec a po vyhraném souboji  P.Štěpánka za brankou hostí se gólově prosadil J. Hron 1:0. V 15 minutě mohl skórovat aktivně hrající T.Grygar. Soupeř zahrozil v

V power play Kouhouti potvrdili zisk všech bodů.

04. 11. 2022

H l i n s k o -  v dohrávce sehráli Horses utkání s lídrem tabulky. Šnůra zranění a nemocí nebere v týmu domácích konce, v kompletní sestavě  sehráli jen první utkání sezóny. Oceňujeme, že nám vedení České Třebové vyšllo vstříc a  umožnilo utkání sehrát v náhradním termínu netradičně dnes v pátek.  Hosté se ujali vedení po 20 vteřinác

Slovan proti okleštěné sestavě Horses bodoval naplno

02. 11. 2022

Moravská Třebová - plný počet bodů si do tabulky připsal Slovan. Hlinečtí odjížděli k utkání v sestavě bez několika stále zraněných hráčů a další se potýkají s nemocemi. Domácí vstoupili do utkání aktivně a první tři minuty byly pro hosty těžké Vl. Saifr měl plné ruce práce. Ve 3 minutě  pálil od modré M. Machač, ale oslabení po vyloučení D.Králíčka se podařilo ubrán

Hodnocení utkání s Chrudimí

31. 10. 2022

Pavel Rohlík -  ,, Po čtyřech výhrách a velmi dobré hře v Litomyšli jsme hráče připravovali na těžké a důležité utkání s HC Chrudim. Chtěli jsme být aktivní a diktovat tempo hry. Bohužel se nám to, ale nedařilo. Soupeř hrál velmi jednoduše a přímočaře. Nám vázla rozehrávka a přechod do útočného pásma. Několikrát jsme během utkání změnili organizaci hry v útoku, ale výsledkem byla po

V okresním derby zvítězil soupeř nejtěsnějším rozdílem.

30. 10. 2022

H l i n s k o -  v derby si všechny body odvezl soupeř. Domácí hráči měli velkou motivaci, ale v porovnání s utkáním v Litomyšli  jejich hra  postrádala větší přesnost a rychlost v rozehrávce.   Hosté si v úvodní části vynutili tlak k čemuž přispělo o zbytečné byloučení již ve druhé minutě utkání. Domácí oslabení ubránili, ale tlak hostí pokračoval. Úvodn&iacut