TÝDEN HOKEJE V HLINSKU - VE ČTVRTEK 27. LEDNA USPOŘÁDAL HC HLINSKO VE SPOLUPRÁCI S ČESKÝM HOKEJE DALŠÍ  SKVĚLOU NÁBOROVOU AKCI POD NÁZ" />

Oficiální­ stránky HC Hlinsko, z. s.

Na akci TÝDEN HOKEJE přišlo v Hlinsku 28 dětí.

27.1.2022

TÝDEN HOKEJE V HLINSKU - VE ČTVRTEK 27. LEDNA USPOŘÁDAL HC HLINSKO VE SPOLUPRÁCI S ČESKÝM HOKEJE DALŠÍ  SKVĚLOU NÁBOROVOU AKCI POD NÁZVEM POJĎ HRÁT HOKEJ. TA SE KONALA V RÁMCI CELOSTÁTNÍ KAMPANĚ TÝDEN HOKEJE. I PŘES SNĚHOVOU VÁNICI KTERÁ ZAČALA ŘÁDIT HODINU PŘED AKCÍ SI PŘIŠLO ZASPORTOVAT 28 DĚTÍ, KTERÉ SI VYZKOUŠELY PRVNÍ HOKEJOVÉ KRŮČKY NA HLINECKÉM LEDĚ.

Na akci jsme se snažili pečlivě připravit a využít místní média. Na všech reklamních plochách v Hlinsku byly vyvěšeny vytištěné plakáty A2 k této akci. Rovněž tak byly vyvěšeny v mateřských školkách,  které jsme osobně navštívili , základních školách v Hlinsku a přilehlých obcích v okolí v celkovém nákladu 100 kusů. V místní kabelové televizi byl týden před akcí vysílán a rozhovor s vedením klubu na toto téma. Samozřejmostí byl klubový web a sdílení akce na FCB.

Na akci Týden hokeje přišlo i v této složité covidové době 28 dětí a přihlášku vyplnilo celkem 21 dětí ve věku 4-8 let. Program začal v 17 hodin zápisem příchozích a aktivitami dětí mimo led. V této části si děti vyzkoušely hod míčkem na plechovky, slalom s hokejkou a míčkem v překážkové dráze. Další stanoviště byla střelba na branku. Pro rodiče byly připraveny dvě oddělené přednášky na téma hokeje a připravené prezentace o klubu, výstroji a dalších podmínkách pro sportování.

Hlavním lákadlem pro děti však byl led.  Ledovou plochu měli trenéři rozdělenou na sektor pro rodiče a další tři, které byly zaměřeny podle schopností dětí hlavně na hry do kterých se s radostí zapojily. Zábava na ledě byla zakončena krátkou ukázkou tréninku a minihokeje našich nejmenších Koníků a tak děti i rodiče mohli vidět, jak rychle se děti učí bruslařským dovednostem.

O hladký a zdárný průběh celé akce se staralo 8 trenérů mládeže a 2 maminky -vedoucí týmů od našich registrovaných hokejistů, které měly na starost registraci, výdej hokejových dresů v národních barvách a také krásných věcných dárků v podobě značkových  lahví CCM na pití, přívěsků a dalších drobných dárků. Rodičům byl k dispozici manažer klubu a hlavní trenér náboru, kteří zodpověděl veškeré dotazy týkající se začátků trénování v klubu.

Spokojenost a odměnou pro nás byly pochvalné komentáře rodičů na tuto připravenou akci. Podpora českého svazu je neocenitelná a akce TÝDEN HOKEJE je opravdu povedená. Každým rokem přiláká řadu dětí. Tak se k akci vyjádřil také šéftrenér mládeže Jaroslav Plíšek. Trenérům touto cestou děkujeme za jejich obětavou a skvělou práci.

(autor: RCH)