Hlinsko ovládlo finále a je vítězem Poháru Vladimíra Martince!!!

26.3.2019

H l i n s k o  -  v nejdůležitějším pohárovém utkání hlinečtí "Koně" potvrdili dobrou formu a vyřadili soupeře  ze Světlé v sérii hrané na dvě vítězná utkání v nejkratším termínu  2:0 na utkání. Získali tak trofej pro vítěze - Pohár Vladimíra Martince. V cestě za pohárem,  vyhráli hlinečtí  šest  pohárových utkáních za sebou a bez ztráty bodu. Bojovali jako tým  to se podepsalo na tomto úspěchu.

Po výhře Horses v prodloužení na ledě soupeře se očekával tuhý boj a Světlá, která vyhlásila, že jako druhý tým po základní části má jednoznačný cíl získat Pohár,  přijede s cílem vrátit sérii na led do Pěšinek.

Domácí tým však rozehrál partii na našem zimáčku v Olšinkách opět dobře a šel do vedení již ve 4 minutě po brance D. Homoly po asistenci s T. Cejpkem. V první části mohli domácí ještě zvýšit , protože příležitostí měli dost ve třech přesilovkách, ze kterých bohužel nedokázali skórovat. Do druhé části tak nastoupili Horses s minimálním vedením. Ve 27 minutě se však podařilo jednu z přesilovek využít a po spolupráci s M. Gregarem zvýšil na 2:0 J. Plachý. Ve 31 minutě byli vzájemně vyloučení J. Hron se Špatenkou za hrubost a hosté dvě vteřiny po návratu obou hráčů na led snížili na kontaktní rozdíl 2:1 brankou Petržílka po spolupráci s Dolinským. Na ledě se opět přitvrdilo a Skláři opět několikrát pykali za evidentní fauly, nicméně domácím se opět nedařilo zvýšit v těchto důležitých momentech. Bylo více než zřejmé, že rozhodovat bude až poslední dvacetiminutovka. Prvních deset minut se nic převratného nedělo, ale domácí udeřili v krátkém sledu  třikrát za sebou. V čase 50:58 zvýšil na 3:1 R.Chvojka , další tvrdý  direkt následovat v čase  52:01 po akci D.Pazourka skóroval M. Gregar 4:1. Tuto skutečnost soupeř neunesl, trestné lavice se začaly plnit O. Včela 10 min., Gregar 10 min. ,Kopecký trest ve hře. Soupeř odešel dokonce nesportovně do kabin... Frustrace soupeře byla velká a to byla voda na mlým domácích, kteří přidali další branky,  v 55 minutě zvýšil na 5:1 J. Plachý a tentýž hráč v 58 na konečnou vysokou výhru 6:1. Domácí tak mohli slavit pohárové vítězství.

Pohár předala legenda československého hokeje a předseda krajského výkonného výboru LH pan Vladimír Martinec osobně a toho si velice vážíme.Domácí fanoušci tak mohli slavit společně s  hráči na ledě. Těm patří dík, že přišli podpořit domácí tým v hojném počtu a rovněž hlineckému fan klubu za super hokejovou atmosféru. Velké poděkování samozřejmě patří i všem sponzorům a partnerům našeho klubu za jejich podporu.

Fanoušky ze Světlé jejichž chování mělo ke slušnosti daleko musela doprovodit městská policie....

Zítra zveřejníme foto z utkání.

Počet diváků: 320

utkání: Hlinsko : Světlá nad Sázavou
skóre: 6 : 1
třetiny: 1:0, 1:1, 4:0