Výsledky z jednání aktivu klubů o nadcházející sezóně.

21.6.2011

Pardubice ČEZ Aréna - na dnešním aktivu klubů Pardubického kraje byla na pořadu dne po vyhodnocení uplynulé sezóny a předání pohárů vítězů předsedou p.Zbyňkem Kusým nejvíce očekávaný bod, který se týkal projednání a odsouhlasení modelů soutěží pro všechny věkové kategorie. K většinové shodě došlo při volbě variant možných modelů ve všech mládežnických kategoriích. Jednání se zúčastnil také předseda sdružení kraje Vysočina p. Micka, protože v novém modelu Ligy žáků ČR bylo Hlinsko zařazeno do skupiny " I" s týmy Jihlavy, Havlíčkova Brodu, Třebíče, Žďáru, Ledče n/S, Pelhřimova a Chotěboře. Tato ligová toutěž začíná nejdříve a to již 28. září.HC Hlinsko bylo pozváno na jednání o žákovské lize do Jihlavy, které se koná příští středu. V ostatních mládežnických kategoriích se bude hrát více méně zaběhnutým systémem. Největší diskuze proběhla o modelu soutěže mužů. Navrhnuté varianty 2 samostatných soutěží KLM a KSM nebyly přijaty z důvodu, že KLM v malém počtu týmů (6) není pro většinu klubů KLM zajímavá, Hlinsko,Choceň, Litomyšl a Světlá deklarovaly po všeobecné debatě k propojení soutěží svůj zájem hrát společnou soutěž tím, že se nepřihlásí do KLM. Kluby z KSM Polička a nový klub PZ Pardubice po diskuzi deklarovaly, že mají zájem hrát společnou soutěž. Skuteč, Lanškroun, Česká Třebová, Čestice a Semechnice se vyjádří do konce tohoto týdne.Choceň B se společné soutěže účastnit nebude. Předseda STK informoval, že v případě že Semechnice a Čestice, které regionálně patří do královéhradeckého kraje mají možnost hrát společnou soutěž v jejich kraji. Z uvedeného jednání vyplývá, že společná soutěž bude, je otázkou jaký bude skutečný celkový počet po klubů. Následně budou STK navrženy herní varianty tak, aby jedna z nich byla zajímavá a volbou průchodná pro většinu klubů. V příštích 2 týdnech tedy bude jasno o tom, jak se bude hrát soutěž mužů v nastávající sezóně.