Z Jaroměře jedeme s plným počtem bodů.

14.2.2024

J a r o m ě ř -  výhrou v Jaroměři hlinečtí " Koně"  potvrdili jeden z dílčích cílů, že play-off, které v této sezoně hraje pouze 8 týmů zahájí na domácím ledě!

Od úvodní minuty měli hosté na ledě soupeře převahu. V přesilové hře ve druhé minutě několikrát prověřili  Prokše v brance domácích. První branka však přišla v 6 minutě, kdy R.Chvojka vystihl včas špatnou rozehrávku domácí obrany a pohotovou střelou nad lapačku otevřel skóre 0:1. Ve 14 minutě založil pěknou akci J. Oliva, který se prokličkoval do pásma soupeře a rozehrál gólovou akci přes své spoluhráče na jejímž konci tečoval do branky kotouč O. Karásek po střele M.Machače 0:2. Do konce třetiny pokračovaly slibné akce hostí, které však nekončily v síti soupeře z důvodu zcela zbytečných kombinací místo jednoduchého zakončení. V podobném duchu pokračovala i druhá třetina. Domácí zahrozili po kontaktní  brance J. Kašpara ve 30 minutě 1:2. Nicméně Horses zareagovali rychle ve ve 33 minutě zvýšil T.Bříza na 1:3 po střele Š.Lenocha. Nebezpečnou akcí domácích byl brejk Kociána, ale M.Kraus byl připraven. Stejnou akci v posledních vteřinách druhé třetiny předvedl M. Kišš, který po pasu J. Olivy svůj brejk proměnil parádním blafákem 1:4. Do závěrečné části vstoupli hosté aktivně. Ve 46 minutě přidal další branku s asistencí O. Karáska  střelou nad vyrážecku  horní části kruhu M. Machač 1:5. Když v 52 minutě přidal další branku junior Adam Bříza  po spolupráci s M. Havlem a R.Chvojkou bylo o výsledku více méně  rozhodnuto 1:6. Domácí sice bojovali a vypracovali si v rozmezí 54-56 minuty dvě velké šance, ale hlinecký gólman obě spolehlivě zlikvidovat. Jaroměř využila přesilovou hru v 59 minutě po střele J. Kašpara, která stanovila konečný výsledek na stav 2:6.

Hlasy po utkání L. Kunz - trenér - v utkání hráči splnili náš cíl, což je určitě pozitivní. Nicméně, v utkání jsme měli  hluché pasáže bez nedůsledného bránění či  zakončení nebo zbytečné přehrávání brankových příležitostí, na to se musíme zaměřit.

HC Jaroměř vs. HC Hlinsko Horses
30. Kašpar (Kocián, Vejman), 59. Kašpar (Kotrč)
6. Chvojka, 14. Karásek (Machač, Kišš), 33. Bříza Tomáš (Lenoch), 40. Kišš (Oliva, Štěpánek), 46. Machač (Karásek, Oliva), 52. Bříza Adam (Havel, Chvojka)
M. Prokš (J. Veinfurter) — M. Petira, J. Kodym, P. Kotrč — T. Kocián, V. Jahelka, Š. Rind, D. Urlich, T. Vejman, M. Hájek, T. Teuber, J. Kašpar, A. Holub, M. Štohanzl