Soupeř z Třebechovic předvedl větší vůli pro vítězství.

4.2.2024

H l i n s k o -  domácí se snadno a vcelku rychle dostali do dvoubrankového vedení, ale jak jej nabyli, tak snadno jej ztratili a poté už nepředvedli výkon, který by vedl k bodovému zisku.

Domácí začali utkání aktivně,již ve druhé minutě měl šanci O. Karásek v brejku, o minutu později J. Jílek po akci s M. Zdražilem za soupeřovou brankou. Ve čtvrté minutě se dostali ke slovu hosté mebezpečnou střelu  Drašnara domácí gólman kryl.  O minutu  později Šimon v brance hostů se štěstím vyrazil střelu P. Štěpánka. Na začátku 7 minuty projel od červené podél mantinelu T.Bříza, natlačil se před gólmana a bekhendem svoji šanci proměnil 1:0. Přesně o minutu později předvedl podobnou akci M. Nepokoj a zakončil přesně k levé tyči střelou z kruhu 2:0. Ve 12 minutě spálil šanci P. Kubal je ho prohození gólmana šlo nad horní tyč. 13 minuta první oslabení a hosté snížili na 1:2 po dvojité dorážce  Netušila v brankovišti. V čase 17:52 vyrovnal stav na 2:2 Bartoň, když domácí nedokázali dostat kotouč včas z obranného pásma 2:2. Za  8 vtreřina si domácí vzali vedení zpět po rychlé akci po vyhrané buly přihrál T.Bříza přesně volnému R.Chvojkovi, který z první mířil do odkryté části branky 3:2.

Ve druhé části z domácích aktivita vyprchala. Nedokázali se prosadit v přesilové hře ve 22. minutě. V oslabení ve 27 minutě soupěř několikrát zahrozil a ve 36 neobsazení Hanousek vyrovnal 3:3. Ve 38 minutě měli domácí znovu výhodu přesilové hry, které však netrvalo dlouho , po minutě putoval na trestnou lavici i domácí hráč. Ve hře čtyři na čtyři uvolnil Matouš přihrávkou Samka a ten otočil skóre 3:4. Ani ve třetí třetině se hra domácích nezlepšila, největší šanci  na vyrovnání měl T.Bříza, ale bohužel. Ve 47 minutě 4 minutové oslabení domácí ubránili. K brance nevedly ani změny v sestavě, navíc soupeř zvýšil v 54 minutě po brance Drašnara 3:5. V závěru se sice domácí ještě snažili korigovat stav, ale soupeř si výhru pohlídal.

Hlasy po utkání: L. Kunz -  v utkání jsme nepředvedli výkon, který by vedl k výhře. Zbytečně jsme zdržovali rozehrávku ve svém pásmu a hlavně bez rychlejšího bruslení a důrazu do branky se nevyhrává.

HC Hlinsko Horses vs. SK Třebechovice
skóre:
3 : 5
třetiny:
3:2, 0:2, 0:1
branky domácí:
7. Bříza (Beneš, Lojek), 8. Nepokoj (Grygar), 18. Chvojka (Bříza)
branky hosté:
15. Netušil (Sajdl, Matouš), 18. Bartoň (Drašnar), 36. Hanousek (Matouš), 39. Samek (Matouš), 54. Drašnar (Sajdl, Menyhárt)
sestava domácí:
M. Kraus 40.M. Hanák — P. Beneš, M. Machač, M. Nepokoj, P. Fink, M. Lojek, T. Hudec — T. Grygar, A. Bříza, P. Štěpánek, J. Jílek, M. Havel, T. Bříza, P. Kubal, O. Karásek, R. Chvojka, M. Zdražil
sestava hosté:
J. Šimon (T. Petrů) — M. Mlateček, K. Hanousek, F. Samek, M. Dittrich, V. Kostka, D. Souček — M. Bartoň, M. Beránek, T. Drašnar, R. Netušil, L. Sajdl, J. Jušta, O. Menyhárt, T. Zahradník, J. Drašnar, M. Matouš
rozhodčí:
Ondřej Havlík — Oliver Obr, Jaromír Říha Vyloučení: 6/6 Využití 0:1, Diváci: 125