Z Trutnova body nevezeme.

21.1.2024

T r u t n o v -  v dnešním utkání Horses  nepodali optimální výkon, který by vedl k bodovému zisku.Domácí měli lepší pohyb a své šance i přesilovou hru dokázali využít, tedy to co naopak nám chybělo.

Horses začali utkání aktivně. Již ve druhé minutě měl šanci M. Kišš, který se pokusil po objetí Holubcovy branky z předbrankového prostoru skórovat. V 6 minutě přišlo první oslabení, ale hlinečtí dobré bránili a soupře do šance nepustili, naopak do rychlého průniku ujel M. Havel, jeho střelu Holubec dokázal vytěsnit vyrážečkou O chvíli později  opět M. Havel ve dvojici s J. Olivou v další šanci. V 10 minutě tvrdě pálil M. Lojek.  V 11 minutě vysekl M.Zdražilovi hokejku Šlaicher, ale domácí dobře bránili  -  bez střel šance nepřicházejí.  Domácí v závěru třetiny zlepšili pohyb a jejich šance přicházely v 16 minutě spálil šanci Šimoníček. Navíc další oslabení v polovině 19 minutě naší hře neprospělo.

Na začátku druhé třetiny opět zkusil průnik M. Havel, jeho střelu Holubec opět zlikvidoval. Domácí se ujali vedení po akci Křížka se Šlajcherem, který otevřel skóre utkání 1:0. Horses se snažili vyrovnat, ale ani šance M. Kišše a další šance M. Havla k vyrovnání nevedly. Hosté Ve 30 minutě hosté špatně střídali a zapomněli na dva hráče za zády, kteří se dostali do samostaného přečíslení. Jejich velkou šanci však dokázal zlikvidovat M. Kraus. Nedosáhl však na akci o dvě minuty později, kdy domácí v rychlém přečíslení sehráli na jeden dotek Mach se Šlaicherem, který mířil přesně k tyči do odkrytého prostoru 2:0. Horses se snažili nepříznivý stav korigovat, to se povedlo v protiútoku ve 34 minutě ve kterém P. Kubal načasoval prihrávku přes hokejku obránce přesně tak, že M. Kišš již mířil do odkryté branky 2:1. Hosté zvýšili obrátky a domácí se museli bránit, ale ani dvě 100% šance jsme nedokázali proměnit.

Ve třetí třetině domácí zvýšili na 3:1 po střele Chytráčka ve 45 minutě. V další minutě přišlo vyloučení na straně hostí a tentokrát domácí přesilovou hru domácí dokázali využít opět po střele Chytráčka 4:1. Horses se snažili vývoj utkání zvrátit, ale ani z vyložených šancí se nepodařilo dostat puk za záda Holubce. V 58 minutě špatná rozehrávka našeho vyjetého brankáře vedla k  potrestání , kterého se ujal Vondráček do prázdné branky 5:1, bylo rozhodunuto. V poslední minutě stihl do přečíslení podél mantinelu ujet P. Štěpánek, přihrávkou před brankovištěm dal šanci M. Kiššovi, který ji neváhal proměnit a snížit tak již jen konrigovat na konečných 5:2.