Osmifinále PLAY-OFF vezeme výhru z České Třebové.

22.1.2023

Č e s k á T ř e b o v á - v prvním utkání série, která se hraje na 3 vítězná utkání vezou hlinečtí Koně výhru a v sérii se ujímají vedení. Pro středeční utkání v Hlinsku je to ta nejlepší pozvánka a přijít nás podpořit.

Jak zápas probíhal? Již ve třetí minutě si vytvořil před brankou Krauze šanci T. Prachař a ve čtvrté minutě přečíslení O.Karáska s P. Kubalem v rychlém průniku na jednoho obránce,které bohužel neskončilo brankou. Hlinecké zabrzdilo dvojnásobné vyloučení v krátkém sledu v 6 a 8 minutě, ale dokázali odolat tlaku Kohoutů. P. Vekou šanci Sedláka však T.Vlk bezpečně kryl. Ve 14 minutě se domácí ujali vedení po střele  Schejbala od mantinelu, která přes hráče před brankou proletěla pod horní tyč 1:0. O deset vteřin později to bylo již 2:0 pro prohrané buly a důrazný Fúzik se postaral o rychlou branku. Trenér P.Rohlík reagoval okamžitě a vybral si "time" a tým se dokázal rychle vrátit  do nastaveného systému hry. V závěru třetiny si vybojoval přesilovou hru, kdy po faulu na M.Zdražila odjel pykat Hemský.

Do druhé části Horses dohrávali více než minutovou přesilovou hru a domácí Kraus se octl pod palbou T. Prachaře, který měl velkou šanci skórovat a od modré pálil M. Nepokoj a  P. Beneš. 23 minuty pyká J.Jílek. Jen co si odpykal trest dostal příležitost k rychlému brejku, ale s obráncem na zádech, který jej v pádu natlačil až do branky na Krause. Do Jílka se pustil Schejbal, za následující bitku byli oba hráči odměněni trestem 2+2. A opět to byl J. Jílek, který se po návratu z trestné lavice prosadil v bruslařském souboji a po křídle rychlým průnikem a zakončil přesnou střelou pod horní tyč 1:2. Hlinečtí pokračovali v aktivní hře. V 37 minutě  šikovně tečoval P. Štěpánek v dobré pozici kotouč nad ramena Krauze po střele P. Beneše od modré čáry 2:2.

V závěrečné části ani jeden z tým nechtěl udělat fatální chybu a šance měly oba týmy. Ve 44 minutě se J.Jílek opět před Krauzem ve 45 souboj na mantinelu M.Nepokoje s Ostřanským, 49 minuta akce M. Kišše s P. Kubalem, 50 minuta v šanci Hemský, který nebezpečně obkroužil branku T. Vlka a z otočky se jej snažil přkvapit střelou. Zápas gradoval. V 55 minutě fauluje Plášek. Krauzovu branku střelou ohrožuje M. Kišš a po dalším střídání po přihrávce T.Prachaře na P. Beneše a jeho střele dostal kotouč za záda Krauze pohotově R.Chvojka 2:3! Využitá přesilovka! Následoval velký tlak domácích i odvolání gólmana, ale hosté tak jako v celém utkání bojovali o každý metr ledu. V posledních vteřinách utkání byl vyloučen T. Prachař, ale zbývalo již jen 12 vteřin do konce utkání a Horses po vyhrané buly kontrolovali kotouč až do závěrečné sirény.

Hlasy po utkání:

,,Hráči do puntíku splnili to na co jsme se týden připravovali jak v tréninku, modelovém utkání tak u videa. Když jsem viděl jejich nasazení, obětavost, dodržování systému a práci pro tým byl jsem klidný a věděl, že dokáží utkání vyhrát. Obrovské poděkování patří našim fanouškům, kteří nás po celé utkání povzbuzovali a vytvořili skoro domácí atmosféru pro náš tým.''

 

Další výsledky: Litomyšl – Polička 7:5, Moravská Třebová – Choceň 2:1, Nová Paka – Trutnov 5:4 po nájezdech, Nový Bydžov – Opočno 6:3, Nové Město – Náchod 5:3, Jaroměř – Lanškroun 5:1, Chrudim – Třebechovice 4:6.

 

HC Kohouti Č. Třebová vs. HC Hlinsko Horses
skóre:
2 : 3
třetiny:
2:0, 0:2, 0:1
branky domácí:
15. Schejbal (Pavlovský, Pažourek), 15. Fúzik (Semorád, Hemský)
branky hosté:
31. Jílek (Brázda), 37. Štěpánek (Beneš, Chvojka), 55. Chvojka (Beneš, Prachař)
sestava domácí:
M. Kraus (F. Ament) — V. Pražák, J. Schejbal, Z. Hradil, T. Sedlák, K. Pažourek, D. Král, P. Jemelka — O. Slezák, M. Ostřanský, J. Vaňo, M. Pavlovský, V. Augustin, J. Fúzik, J. Čada, M. Hemský, J. Semorád, K. Plášek, P. Fiala, V. Veverka, M. Filip
sestava hosté:
T. Vlk (M. Peřina) — A. Brázda, L. Poskočil, T. Hudec, P. Fink, M. Nepokoj, M. Machač, P. Beneš — J. Bouška, M. Zdražil, R. Chvojka, T. Grygar, O. Karásek, P. Kubal, D. Brožek, J. Hron, M. Kišš, T. Prachař, J. Jílek, P. Štěpánek
rozhodčí:
Josef Barek, David Kolář — Patrik Landsmann, Matěj Mikula Vyloučení: 5/6

Příští zápasy

Poslední zápasy

LMŽ B | 24.3. 2024, 9:00
HC Hlinsko Horses - HC Slovan M.Třebová
3 - 9
RLJ | 23.3. 2024, 14:00
HC Hlinsko Horses - SK Kutná Hora
5 - 1
RLD | 20.3. 2024, 18:00
HC Slovan M.Třebová - HC Hlinsko Horses
1 - 3
LMŽ B | 17.3. 2024, 9:00
Skuteč - HC Hlinsko Horses
4 - 12
LSŽ B | 16.3. 2024, 10:30
HC Hlinsko Horses - HC Slovan M.Třebová
5 - 4