Vysoká výhra v Opočně odstartovala brankou již 17 vteřině.

20.11.2022

O p o č n o -  po týdenní pauze odstartovala druhá část soutěže s týmy z Královéhradeckého kraje. Horses načepovali desítku Opočnu a postupně se utkají s týmy Náchoda, Trutnova, Třebochovic a z pardubické skupiny s Chocní, Poličkou a Lanškrounem.

Utkání začalo plně v režii hostí, již 17 vteřin po prvním vhazování, které vyhrál v premiérovém utkání centr první útočné řady Tomáš Prachař, se dostal do rychlé akce O. Karásek, předal kotouč T.Prachařovi, který načasoval přesný pas  M. Nepokojovi, který si sjel z modré na vrchol kruhu a střelou z první nedal domácími gólmanovi šanci 0:1. O půl minuty později se šikovně prosadil T.Prachař znovu a jeho finální přihrávku zužitkoval pohotově O. Karásek 0:2. To byl vstup do utkání, který přivodil klid na hole hostí. Domácí se prakticky jen bránili rychlým akcím Horses. Ve 3 minutě fauloval Burdych, ale hlinečtí početní výhodu neproměnili ani po sérii střel, které dokázal Šinkora v brance domácích zlikvidovat. Třetí branku přidal po přihrávce J. Hamáka střelou po ledě k tyči T. Hudec 0:3. Utkání se odvíjelo prakticky jen v pásmu domácích, zatímco T.Vlk čelil pěti pokusům domácích M. Šinkora si připsal 18 zákroků. Druhá část opět přinesla pěkné akce hostí. Ve 28 minutě využil po kombinaci M. Machače a T. Prachaře  bekhendovou střelou do odkryté branky M. Kišš 0:4 a hra domácích se rozpadla.  Ve 30. minutě zvýšil na 0:5 P. Štěpánek střelou nad lapačku po akci J. Jílka s T.Cejpkem.  O dvě minuty později se opět prosadila druhá útočná řada na 0:6 zvýšil J. Jílek s asistencí T.Cejpka a stejný hráč se prosadil znovu ve 32 minutě po střílené přihrávce T.Cejpka 0:6.  Druhá pětka se prosadila počtvrté v poslední minutě druhé třetiny, kdy hluboko do pásma pronikl J. Jílek a načasoval přihrávku najetému T.Cejpkovi , který neváhal a střelou bez přípravy  zvýšil na  0:8. Ve třetí části dal trenér P. Rohlík příležitost v brance juniorovi J. Švecovi. I v úvodu třetí části měli navrch hosté. V čase 40:27 opět rychlá souhra  M. Kišš předal kotouč na T.Prachaře a opět přesná přihrávka na M. Machače, který zvyšuje na 0:9. Domácí snížili na 1:9 , když využili přečíslení dva na jedna ve 47 minutě  -Steklík, asistence Petr. Druhé branky domácí dosáhli při vlastním oslabení pět na tři, gólem do prázdné branky, když se hosté pokoušeli vyhrát buly v šesti hráčích před brankou domácích. Prázdnou branku z dálky trefil Petr  2:9. Chybu napravili hosté v pokračující přesilové hře pět na čtyři a to opět po akci T.Prachaře s M. Kiššem, který přihrál na modrou čáru M. Machačovi, který si sjel mezi kruhy a střelou pod horní tyč zakulatil výsledek na 2:10. V poslední desetiminutovce měli domácí dvakrát početní výhodu, ale Horses i za pomoci J. Švece v brance zvládli obrannou hru bez komplikací.

Hlasy po utkání:

P.Rohlík - hlavní trenér - ,, Chtěli jsme do 2. části soutěže vstoupit vítězně což se nám podařilo. Byli jsem celé utkání aktivnější a zaslouženě získali 3 body. Chceme dávat šanci i klukům z naší juniorky a proto dostal na 3.třetinu šanci zachytat si brankář J.Švec. Poprvé se ukázala i posila do útoku T.Prachař. Potřebovali jsme obsadit post prvního centra a tam přesně nám Tomáš zapadá.Určitě chceme ještě tým posílit o jednoho ofenzivního obránce tak abychom byli v play off konkurenceschopní.’’