Informace pro rodiče a hráče k situaci na ZS k 17.12.

21.12.2020

HC Hlinsko - vzhledem k aktuální situaci dle rozhodnutí vlády je od 18.12. opět zakázán sport v uzavřených prostorách a tak po 14 dnech tréninků o deseti účastnících musíme toto rozhodnutí respektovat ať se nám líbí či ne. Všichni naši sportovci a trenéři byli opravdu rádi, že se mohlo opět začít a akceptovali trénink na ledě ve ztížených podmínkách, ale tak aby využili všechen možný čas a trénovali i o víkendu.

Vzhledem k tomu, že se množí nepodložené informace, že bude ledová plocha na hlineckém zimáku rozpuštěna, chci všechny členy klubu, registrované sportovce HC Hlinsko včetně členů týmu základny informovat, že taková informace není v tuto chvíli pravdivá a led se v pátek nerozpouští. Je zřejmé že nikdo ani vedení města nebo městských sportovišť není situací nadšený, provoz všech sportovišť stojí jisté finanční prostředky. Proto budou provozní náklady minimalizovány tím, že se vypne vytápění budov, plocha bude chlazena na minimum, tak aby byl led udržen a připraven na případný další provoz.

Všichni sledujeme vyvíjející se situaci, není to dobré, ale je možné že např. po svátcích bude situace lepší a sport v uzavřených prostorách bude opět umožněn, včetně soutěží.Na druhou stranu nemůže nikdo vyloučit, pokud by bylo vládou rozhodnuto o dlouhodobém omezení, nebo vývoj pandemie bude mít stále vzrůstající tendenci, že se situace nebude vyhodnocovat, ale to jistě není jen otázka ledu na stadionu v Hlinsku, ale i ostatních zimních stadionech v Pardubickém kraji, kde se nehrají profesionální soutěže. V vedením  města a sportovišť jsem v tomto směru v kontaktu. Pokud by se situace měnila budu všechny bezodkladně informovat.

Hráče a rodiče chci požádat aby sledovali náš web. kde jsou pravidelně zveřejňovány příspěvky, jak má probíhat příprava doma, tak aby naši sportovci byli i nadále v kondici.

(autor: Radek Chlada)