Dorost- Ohlédnutí za uplynulou sezonou.

22.3.2017

Právě skončenou sezonu 2016/2017 jsme zahájili letní přípravou,která probíhala v měsících květnu,červnu a srpnu ve sportovním areálu v Olšinkách v Hlinsku.Na konci srpna jsme poprvé vyjeli na led a absolvovali 8-mi denní soustředění.

Do nové sezony jsme vstoupili 16.9. a odehráli jsme 24 utkání v základní části s bilancí 15 výher,8 porážek a 1 prohra po samostatných nájezdech.

Po základní části jsme skončili na 5.místě z 13 družstev se ziskem 46 bodů a tím si splnili předsezonní cíl,kterým byl postup do play-off.S většinou soupeřů jsme měli kladnou nebo vyrovnanou bilanci,jenom se nám nedařilo proti prvním dvěma družstvům Světlé nad Sázavou a Litomyšli.Trénovali jsme 2x týdně,jednou společně se staršími žáky a jeden trénink jsme měli samostatný.

Soupeřem ve čtvrtfinále play-off byla silná Chotěboř,kterou jsme po dvou vítězstvích udolali a postoupili do vysněného semifinále KLD.Tam byla naším soupeřem Litomyšl,tedy vítěz základní části.Tento soupeř byl nad naše síly a zaslouženě postoupil do finále,i když zejména ve druhém utkání jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem.

V utkání o 3.místo jsme se utkali s Lanškrounem a obě vyrovnaná utkání zvládl v závěru lépe soupeř a získal tak 3.místo.

V celé sezoně se vystřídalo 18 hráčů a 3 brankaři.Příležitost dostávali také hráči starších žáků,kteří půjdou příští sezonu do dorostu.

Na závěr bych chtěl za trenéry dorostu HC Hlinsko poděkovat vedení oddílu za podmínky,které máme,dále hráčům a rodičům za krásnou sezonu.Zvláštní poděkování patří všem fanouškům za neuvěřitelnou atmosféru,kterou vytvořili na utkáních play-off při domácích i venkovních zápasech.

Právě skončená sezona se dorostencům HC Hlinsko nadmíru povedla,skončili na 4 místě a proto ji hodnotím jako úspěšnou.

Marek Brebera

Trenér a vedoucí dorostu HC Hlinsko