Muži A - utkání se Světlou nedohráno.

15.1.2017

Hlinsko - utkání po necelých dvou třetinách ukončil hlavní rozhodčí.

V první třetině rozhodčí, který je pověstný svými verdikty, kdy vylučuje  hráče na všechny strany a nemá cit pro hokej, nevyloučil ani jednoho hráče . To bylo hodně zvláštní... ale nakonec nezklamal a dal průchod svým emocím. Jenom za 18 minut druhé třetiny rozdal na obou stranách celkem 11 trestů, z utkání se stala fraška.

Když za nadávku ( ano, nebyla slušná)  domácího bránkáře vyloučil za nesportovní chování a napařil mu trest do konce utkání ač věděl, že domácí mají jen jednoho brankaře utkání po 10 minutové přestávce ukončil.  Domácí měli možnost obléknout do výstroje hráče z pole, ale nechtěli riskovat zranění.

Pravda, hráči by  měli respektovat rozhodčího, ale naopak rozhodčí by měl respektovat je, či měřit všem stejně. Jednou za reakci kapitána týmu vyloučí na 10 min za nesportovní chování za protesty a na druhou stranu řečnický výstup známého hráče hostí za stejný  nepotrestá.  Hokej je chlapská hra ve které v soubojích o puk,  adrenalinu a emocích lítají i nadávky a pokud někdo vše bere osobně, či je přecitlivělý, neměl by v tomto sportu působit.

V utkání domácí začali dobře,  zejména pětka mladíků D. Králíčka a T.Břízy se zkušeným Z. Tulisem  zatopila  v pásmu soupeře již na začátku 5 minuty a jejich útok otevřel skóre, když T.Bříza přihrával na najetého D.Králíčka, který poslal puk do šibenice 1:0.  Soupeř  vyrovnal ve 13 minutě brankou Doležala 1:1.Šance měly oba týmy. V 19 minutě však domácí vzali vedení opět na svou stranu, když se v brankovišti po pokusu M. Zdražila prosadil L. Brebera 2:1.  Na konci třetiny zásahy brankařů 10:10.

V první minutě druhé třetiny se po přihrávce J. Plachého za obránce dostal do rychlého brejku R.Chvojka, který nedal Koubskému šanci a zakončil střelou pod vyrážečku  3:1. Světlá však reagovala rychle a ve 22 minutě snížil P. Včela na 3:2.  Po té byli domácí vyloučeni ve 23 a 24 minutě, zejména když si všichni mysleli, že na trestnou lavici půjde soupeř, byl vyloučen domácí hráč.Zde vše začalo. Dvojnásobnou přesilovku soupeř využil v 25 minutě 3:3. Po té vyloučen kapitán domácích za připomínku k řízení utkání- nekompromisní verdikt - protesty - 10 min. NESP. Hosté jdou do vedení ve 27 minutě a otáčejí zápas 3:4 - branka Kubát. Následovalo další vyloučení domácích ve 28 minutě. Oslabení domácí ubránili. Pak následovala jakási kompenzace v trestech ve 31 minutě vyloučeni hosté jenom 2+10 za naražení hráče zezadu.... asi odveta soupeře. Hra domácího týmu byla pod vlivem všech vyloučení bez potřebného důrazu.Toho hosté využili ve 35 minutě a zvýšili na 3:5 po střele Kubáta. Hru však opět přerušilo vyloučení domácího útočníka na začátku 39 minuty, které okomentoval i brankář domácích a po jeho vyloučení do konce utkání bylo po hře.....

Klub se rozhodl divákům vrátit vstupné za nedokončené  utkání. Vstupné bude vráceno proti vstupence při dalším domácím utkání 22.1. 2017.

utkání: Hlinsko : Světlá nad Sázavou
skóre: 3 : 5
třetiny: 2:1, 1:4,
branky domácí: Králíček, Brebera, Chvojka